Стрновац

Сподели со своите пријатели

Педесетгодишен кумановец викендов бил физички нападнат, по претходно недоразбирање, во селото Стрновац. Loading… – На 22.07.2023 во 14.15 часот С.М.(50) од Куманово пријавил дека околу 09.00 часот во с.Стрновац, кумановско, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од едно лице, информираат од Министерството за внатрешни работи. Од полицијата посочуваат дека сеПрочитај повеќе

Села во Старо Нагоричане

Сподели со своите пријатели

Шеснаесет села во Старо Нагоричане имаат од 20 до 100 жители според пописот на населението од 2021 година. Loading… Во најмалите 12 села во Старо Нагоричане, како што пишувавме претходно, живеат 127 лица и подетална анализа можете да прочитате ТУКА. Кокино Кокино е меѓу најмалите села во Старо Нагоричане воПрочитај повеќе