Стивен Сегал

Сподели со своите пријатели

Американскиот актер Стивен Сигал снима документарен филм за ситуацијата во Донбас, изјави лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин, по средбата со Сигал. Loading… „Да, тој снима документарец за војната во Донбас. Денеска разговараше со воените затвореници во притворскиот центар Јеленовка. Некои од затворениците беа убиени неодамна во ракетенПрочитај повеќе