Си Џинпинг

Сподели со своите пријатели

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска повтори дека Кина се противи на еднострани санкции и рече дека тактиката на „изолација и притисок“ не може да донесе резултати, пренесува Ројтерс. Loading…   Доларот ослабе, цената на нафтата порасна   За време на видео обраќањето, Си истакна дека се потребни напори за стабилизирањеПрочитај повеќе