Штефан Холтхоф-Пфертнер

Сподели со своите пријатели

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со министерот за сојузни, европски и меѓународни прашања во Владата на Сојузна покраина Северна Рајна Вестфалија, Штефан Холтхоф-Пфертнер. Loading… Вицепремиерот Маричиќ на средбата со министерот Холтхоф-Пфертнер изрази благодарност за посветеноста на германската Влада на европската перспектива наПрочитај повеќе