Шарли Ебдо

Сподели со своите пријатели

Францускиот сатиричен весник Шарли Ебдо вчера објави карикатура по повод разорниот земјотрес во Турција и Сирија, во кој загинаа илјадници луѓе и предизвика бројни реакции. Loading… Црно-бел цртеж покажува уништени згради, на врвот на цртежот е испишано „Земјотрес во Турција“, а на дното е коментарот: „Не е потребно ни даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, чии карикатури на иранскиот духовен водач, ајатолахот Али Хамнеи, минатата недела предизвикаа дипломатска криза меѓу Париз и Техеран, во својот нов број објави карикатури со ајатолахот. Loading… На насловната страница на новиот број, кој вообичаено излегува во среда, има карикатура на верски водачи во различниПрочитај повеќе