Шалва Папуашвили

georgia, flag, banner

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на американскиот Стејт департмент Метју Милер изјави дека САД нема да се двоумат да воведат санкции кон Грузија поради Законот за транспарентност на странското влијание, кој стапи на сила вчера во таа земја откако беше потпишан од претседателот на парламентот Шалва Папуашвили. Loading… Милер на прес-конференција рече дека САДПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на грузискиот парламент Шалва Папуашвили денеска соопшти дека го потпишал законот за странски агенти, кој беше усвоен во парламентот, откако претседателката на земјата Саломе Зурабишвили одби да го стори тоа, со што законот го стави на сила. Loading… „Денеска го потпишав законот за транспарентност на странско влијание. Целта наПрочитај повеќе