Шахјахан Бујан

Сподели со своите пријатели

Почина најсмртоносниот џелат во Бангладеш, кој обесил десетици сериски убијци и политичари, за што напиша дури и книга. Loading… Обесени 60 луѓе Како што јави Би-Би-Си, Шахјахан Бујан (74) бил примен во болница во главниот град на земјата, Дака, откако се пожалил на болки во градите, за да умре неколкуПрочитај повеќе