севт

Сподели со своите пријатели

Четири лица загинаа, а пет се повредени утринава во експлозија на гасовод на градилиште на автопат во источниот округ Вранча во Романија, соопшти владината служба за итни случаи. Loading… Според информациите, пожарот е изгаснат, а повредените се пренесени во болница. И загинатите и повредените во пожарот вршеле градежни работи наПрочитај повеќе