сет

Сподели со своите пријатели

На климатската активистка Грета Тунберг ќе ѝ се суди во јули под обвинение за „непослушност на полицијата“ за време на протестите, соопштија шведските обвинители. Loading… Тунберг се приклучи на групата млади демонстранти кои блокираа танкери со нафта во пристаништето Малме во јуни. Полицијата соопшти дека таа одбила да замине когаПрочитај повеќе