Серхиј Лисак

Сподели со своите пријатели

Седум лица се повредени во рускиот напад на украинскиот град Днипро, соопшти гувернерот на областа Днепропетровск, Серхиј Лисак. Loading… Тој на Телеграм изјави дека меѓу повредените има едномесечно момче и 17-годишно момче. Според Лисак, украинските системи за противвоздушна одбрана собориле два руски ракети, но нивните делови паднале врз цивилната инфраструктура,Прочитај повеќе