Серхи Хајдај

Сподели со своите пријатели

Украинската армија напредуваше во Луганск, регион на исток кој досега беше речиси целосно под окупација на руските сили, изјави денеска украинскиот гувернер Серхи Хајдај. Loading… „Сега е официјално. Ослободувањето на регионот Луганск започна. Неколку места се веќе ослободени од руската армија“, напиша Хајдај на Телеграм. Вчера Украина веќе тврдеше декаПрочитај повеќе