Серхи Хајдаи

Сподели со своите пријатели

Русија контролира 80 отсто од територијата на Луганск, соопшти денеска гувернерот на Луганската област Серхи Хајдаи. Loading…   Чеченците и руската војска го окупираа Рубижне, градот беше претворен во урнатини   „Да, Русите контролираат 80 отсто од територијата на Луганск. Кремина е под руска контрола, како и Рубижне и Попасна.Прочитај повеќе