Сергеј Севрјуков

Сподели со своите пријатели

Руските сили со возвратен оган го уништија фрлачот на повеќецевниот ракетен систем „Хајмарс“, од кој на 1 јануари украинските војници ја нападнаа Макеевка, изјави првиот заменик началник на Главната воено-политичка управа на вооружените сили на Русија, поручник генерал Сергеј Севрјуков, пренесува Спутник. Loading… Тој додаде дека во ракетните и воздушнитеПрочитај повеќе