Серџо Маса

pile of grocery items

Сподели со своите пријатели

Владата на Аргентина ги ограничи месечните зголемувања на цените во супермаркетите на максимум 5 отсто во следните 90 дена, обидувајќи се да ја намали троцифрената инфлација пред општите избори. Loading… Министерот за економија Серџо Маса ја објави одлуката по состанокот со претставниците на супермаркетите, истакнувајќи дека официјалните лица постигнале договорПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бразил и Аргентина имаат намера да започнат со подготовките за воведување заедничка валута веќе оваа недела, објави весникот „Фајненшл тајмс“, повикувајќи се на владини извори во Буенос Аирес и Бразилија. Loading… Подготовките би требало да започнат на аргентинско-британскиот самит кој оваа недела се одржува во Буенос Аирес. Новоизбраниот бразилски претседателПрочитај повеќе