село Живиње

Сподели со своите пријатели

Жител на скопското село Јурумлери бил нападнат додека извршувал работни задачи во црква во кумановското село Живиње. Loading… – На 05.09.2022 во 11.30 во СВР Куманово, А.Ш. од село Јурумлери, скопско, пријавил дека додека извршувал работни задачи на црквата во селото Живиње, кумановско, по кратка расправија, бил нападнат со дрвенПрочитај повеќе