Скопјанец претепан во црква во кумановско

Сподели со своите пријатели

Жител на скопското село Јурумлери бил нападнат додека извршувал работни задачи во црква во кумановското село Живиње.

Loading...

– На 05.09.2022 во 11.30 во СВР Куманово, А.Ш. од село Јурумлери, скопско, пријавил дека додека извршувал работни задачи на црквата во селото Живиње, кумановско, по кратка расправија, бил нападнат со дрвен предмет од лицето Б.С., информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Низа спортски настани во Куманово по повод „11 Октомври“

Никола Ивановски