Село Орашац

Сподели со своите пријатели

Триесет и двегодишна кумановка пријавила дека во селото Орашац била физички нападната од нејзииниот сосед. Loading… – На 04.03.2024 година во 13.00 часот во СВР Куманово, Д.Т.(32) од Куманово пријавила дека во село Орашец, кумановско, била физички нападната од нејзиниот сосед J.J., информираат од Секторот за внатрешни работи. Од полицијатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Актерите од Театар Куманово денеска оддржаа едукативен час со учениците од подрачното училиште во селото Орашац кое спаѓа под училиштето „Кочо Рацин“ од Куманово. Loading…     Актерите од Театар Куманово, Сања Русеска, Никица Јанковски и Анастасија Величковиќ зборуваа и им објаснуваа на учениците кое е значењето на театарот, какоПрочитај повеќе