село Љубодраг

Сподели со своите пријатели

Две лица од кумановското село Љубодраг биле приведени вчеравечер поради агресивно однесување и физички напад врз полицајци. Loading… – На 04.04.2024 во 22.50 часот во с.Љубодраг, кумановско, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Љ.Ј. (59) и А.Ј. (30), двајцата од село Љубодраг, информираат од Секторот за внатрешниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишен кумановец вчера пријавил дека бил физички нападнат од две лица во селото Љубодраг. Loading… – На 28.03.2024 во 21.30 часот во СВР Куманово, А.П.(22) од Куманово пријавил дека околу 19.50 часот во село Љубодраг, кумановско, бил физички нападнат од Д.А и М.А., двајцата од селото  Љубодраг, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и осумгодишен кумановец вчера бил приведен под сомнение дека физички нападнал повозрасна сограѓанка. Loading… – На 30.10.2022 во 15.35 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода О.Ц.(48) од село Љубодраг, кумановско, затоа што физички нападнал 63-годишна жена, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Како штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жителите на село Љубодраг, вчеравечер одржаа средба со претставници на Агенцијата за храна и ветеринарство и на ветеринарната станица на која се информираа за планови, програми и мерки за сузбивање на африканска свинска чума. Loading… Жителите бараа објаснување зошто има планови за уништување на здравите свињи кои досега не пројавилеПрочитај повеќе