сајбер тероризам

Сподели со своите пријатели

Во извештајот на групата Google Threat Analysis се наведува дека руски хакери неодамна се обиделе да упаднат во мрежите на НАТО и армиите на некои источноевропски земји. Loading… Гугл објави дека обидот за сајбер напад го извршила група со седиште во Русија наречена Колдривер или Калисто.   Издадени низа советиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сајбер агресијата иницирана од Западот против Русија ќе има последици и ќе се утврдат нејзините извори, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи. Loading… Се наведува дека во контекст на операцијата на Москва во Украина, САД и како што велат „нивните сателити“ преземаат масовна сајбер операција против Русија, пренесува РИАПрочитај повеќе