Саид бин Зајед Ал Нахјан

city building during daytime

Сподели со своите пријатели

Шеикот Саид бин Зајед Ал Нахјан, брат на претседателот на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), почина утрово, објави државната новинска агенција на Емиратите ВАМ (ВАМ). Loading… Саид бин Зајед Ал Нахјан, роден во 1965 година, беше претставник на шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан за време на бројни официјални меѓународни посети.Прочитај повеќе