рубљи

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот потпиша одлука со која се бара од странските купувачи да плаќаат во рубљи за рускиот гас од 1 април или се заканува дека ќе ги прекине нивните договори, потег што европските држави го сметаат за „уцена“. Loading… Што се крие зад оваа промена? ОвојПрочитај повеќе