Ростов

Сподели со своите пријатели

Во рускиот град Ростов, кој од рано утринава на 24 јуни е под контрола на групата Вагнер, се слушаат експлозии и пукотници. Loading… Според руските медиуми, експлозијата се случила во близина на главната зграда на Јужниот воен округ. Оваа зграда претходно денеска беше опкружена од Евгениј Пригожин со неговите вагнерскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин во средата потпиша втор указ со кој, меѓу другото, се воведуваат ограничувања за движење во и надвор од осум региони кои граничат со Украина. Loading… Ограничувањата на движењето се однесуваат на јужните руски региони Краснодар, Белгород, Брјанск, Воронеж, Курск и Ростов – кои граничат со УкраинаПрочитај повеќе