Роман Старовојт

Сподели со своите пријатели

Украинските војници ја гранатираа железничката станица Глушково во областа Курск, објави утрово на каналот Телеграм гувернерот на таа руска област Роман Старовојт. Loading… Тој изјави дека станицата и селото Кулбаки останале без струја и дека како последица на нападот избувнал пожар, кој бил изгаснат, пренесува ТАСС. „Железничката станица Глушково еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дрон погоди аеродром во руската област Курск, која граничи со Украина, при што запали складиште за нафта, изјави во вторникот регионалниот гувернер. Loading… „Нема жртви. Пожарот е локализиран. Сите служби за итни случаи работат на местото на настанот“, објави гувернерот Роман Старовојт преку апликацијата за пораки Телеграм. Тој подоцна речеПрочитај повеќе