Роман Бучаски

Сподели со своите пријатели

Во северна Австралија во тек е потрага по поранешниот радио водител Роман Бучаски, кој исчезна во водите преполни со крокодили додека ловел риба, јавува Би-Би-Си. Loading… Алармот се вклучил кога Бучаски, кој во неделата отишол сам на риболов, не се вратил во својот камп. Некои од неговите работи оттогаш сеПрочитај повеќе