Роберт Хур

Сподели со своите пријатели

Специјалen обвинител ќе испита дали претседателот Џо Бајден лошо постапувал со доверливи досиеја, објави американскиот државен обвинител Мерик Гарланд. Loading… Тој на денешната прес-конференција потврди дека Роберт Хур, обвинител кој работел на тероризам и корпоративна измама, ќе ја води истрагата, јави Би-Би-Си. Меѓу другите важни позиции, Хур беше окружен обвинителПрочитај повеќе