РНК вакцини

Сподели со своите пријатели

Лабораторија Модерна денеска објави дека ќе отвори фабрика за РНК вакцини во Мелбурн и тоа ќе биде нејзината прва фабрика на јужната хемисфера. Loading… Фабриката ќе произведува околу 100.000 дози вакцини против корона вирусот, сезонскиот грип и други болести. Вакцината за коронавирус Spikevax на Moderna беше меѓу првите вакцини штоПрочитај повеќе