река Нигер

Сподели со своите пријатели

Во несреќа во југоисточна Нигерија, 76 лица загинаа кога преполн чамец се преврте на реката Нигер, потврдија нигериските власти. Loading… На бродот што пловел во Нигер и се превртел во петокот имало 85 луѓе, објави претседателот на таа земја Мухамаду Бухари. Анамбра е една од 29-те држави во Нигерија коиПрочитај повеќе