разбојник

Сподели со своите пријатели

Вчера (06.02) околу 14,00 часот од страна на едно лице со закана со пиштол извршено е разбојништво во експозитура на банка „Шпаркасе“ на улица „Јанко Михајлоски“ во Кичево. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, од страна на полициски службеници е излезено на терен и по преземени мерки заПрочитај повеќе