рафа

Сподели со своите пријатели

Израелската армија (ИДФ) објави дека ги убила терористите зад ракетниот бараж утринава што беше насочен од Рафа кон израелските погранични заедници. Loading… Според ИДФ, пишува Тајмс оф Израел, воздушниот напад бил извршен во рок од половина час од ракетниот напад, пренесува Танјуг. Во нападот беа лансирани пет ракети, од коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

САД се согласија да испратат стотици бомби од 225 килограми во Израел, пратката која беше запрена од администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден поради загриженоста за израелските воени операции во јужниот град Рафах во Газа, соопштија тројца американски претставници. Loading… Бајден во мај објави дека нема да го снабдува ИзраелПрочитај повеќе