Принцот од Велс

Сподели со своите пријатели

Носачот на авиони на Кралската морнарица „Принцот од Велс“ вреден 3,5 милијарди евра се расипа само еден ден откако го напушти англиското пристаниште Портсмут, на четиримесечна мисија во САД. Loading… Воен брод тежок 65.000 тони остана заглавен во близина на британскиот остров Вајт, а воените техничари ги истражуваат причините заПрочитај повеќе