Повен Кумаресан

Сподели со своите пријатели

Чешка компанија која произведува лажно оружје на надувување, вклучително и ракетни фрлачи ХИМАРС и тенкови Абрамс, објави дека нејзината продажба е зголемена од почетокот на руската инвазија на Украина минатата година. Loading… Мамките направени од синтетичка свила се користат за измамување на противникот на бојното поле, кој го нишани лажнотоПрочитај повеќе