Посејдон

Сподели со своите пријатели

Русија ја изгради својата прва серија нуклеарни торпеда за кои се вели дека се толку моќни што можат да предизвикаат радиоактивни бранови во океанот и масивни нуклеарни цунами кои би можеле да ги уништат крајбрежните градови во САД или нивните сојузници, пишува Newsweek. Loading… Торпедата „Посејдон“ ќе бидат доставени доПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Русија ги произведе првите нуклеарни боеви глави за супер торпедата Посејдон кои ќе бидат распоредени на нуклеарната подморница Белгород, јави во понеделникот ТАСС, повикувајќи се на анонимен извор од одбраната. Loading… „Првите количини оружје за Посејдон се произведени и подморницата Белгород ќе ги добие во блиска иднина“, открил изворот заПрочитај повеќе