Покровск

Сподели со своите пријатели

Синоќа, руски сили двапати го гранатираа центарот на Покровск, Украина, при што загинаа седум лица, меѓу кои пет цивили, објави регионалниот гувернер Павло Кириленко. Loading… Вториот проектил падна 40 минути по првиот, при што загинаа и беа повредени оние кои реагираа на првата експлозија. Откако ја слушнала првата експлозија, КатеринаПрочитај повеќе