Писки-Радкивски

Сподели со своите пријатели

Украинското Министерство за одбрана тврди дека е создадена комора за мачење во село во регионот на Харков. Loading… Министерството објави на Твитер фотографија од Писки-Радкивски на која се гледа гас-маска и кутија со забни круни. Тие ја опишаа сцената како „мал Аушвиц“, додавајќи дека на главата на жртвата била пронајденаПрочитај повеќе