Пенсилванија

Сподели со своите пријатели

Еден локален советник во Пенсилванија беше реизбран со големо мнозинство во вторникот, покажаа привремените податоци објавени од локалните медиуми, иако тој починал минатиот месец по релапс на рак. Loading… Демократот Тони Де Лука почина на 85-годишна возраст на 9 октомври од лимфом, а дотогаш беше предоцна да се сменат гласачкитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Десет лица, меѓу кои три мали деца, загинаа во пожар во куќа во петокот наутро во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција, пренесе Ројтерс. Loading… Пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала земјоделска заедница во округот Луцерн покрај реката Сускехана во североисточниот агол на Пенсилванија.Прочитај повеќе