Пени Ву

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Народна Република Кина, Си Џинпинг, денеска по повод посетата на австралиската министерка за надворешни работи Пени Ву на Пекинг изјави дека Кина е подготвена да работи на промовирање на стратешкото партнерство со Австралија. Loading… Посетата на министерката за надворешни работи на Австралија Пени Ву на Кина може даПрочитај повеќе