Патрик Грајхен

Сподели со своите пријатели

Државниот секретар во германското Министерство за економија Патрик Грајхен поднесе оставка поради критиките дека го вработил својот кум на важна функција, јавуваат германските медиуми. Loading… Како што објавија неделникот „Шпигел“ и новинската агенција ДПА, Патрик Грајхен поднесе оставка поради новите детали околу скандалот со вработувањето во Министерството за економија, коеПрочитај повеќе