опиум

Сподели со своите пријатели

Мјанмар стана најголем извор на опиум во светот, благодарение на домашната нестабилност и падот на одгледувањето во Авганистан, се вели во извештајот на Обединетите нации во вторникот, пренесува Ројтерс. Loading… Падот од 95 отсто во одгледувањето опиум во Авганистан, откако Талибанците ја забранија дрогата во 2022 година, доведе до променаПрочитај повеќе