операција

Сподели со своите пријатели

Кога малиот Домник Вејт е роден, на неговите родители лекарите им рекле дека нивното бебе има „темпирана бомба“ во главата. Сите се подготвувале за најлошото, но малиот борец, и покрај ретката состојба со која е роден успеал да преживее иако неговите родители во неколку моменти размислувале да ги исклучат апаратитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ендрју Вордл (44) роден е со ретко пореметување, во кое мочниот меур и каналот се развиваат надвор од телото. Лекарите меурот и каналот ги вратиле во телото, но поради оваа пореметување никогаш не му изразнал пенис. Угостител од Манчестер поради овој проблем бил толку очаен, што пред неколку години сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Интроветната танчерка позната како Марија Магдалена (24) од Торонто, потрошила над 150.000 долари за корекции на своето тело, не планира да застане тука. По 12 години и 17 операции: Трансексуалец потрошил милиони за да изгледа како барбика (фото) Loading… Таа првин ги зголемила градите, потоа усните и продолжува понатаму. КакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Блогерка од Русија одлучила со сите да го сподели својот проблем со градите, 13 години по пластичната операција. Поради силиконските импланти во градите нејзиниот живот се претворил во пекол (видео) Loading… Јулија Дебакх на социјалните мрежи споделила фотографии кои покажуваат како изгледаат нејзините силиконски гради, а на интернет доживеала големаПрочитај повеќе