Омск

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи кружат фотографии, наводно направени во Москва и Омск, на кои се гледа чудна жолто-зелена светлина која го осветлува небото. Loading… Светлината, наводно, била видена и од Белгород, град во близина на границата со Украина. Граѓаните објавуваат фотографии и видеа на Твитер, но никој нема објаснување што сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Свештенството на руската православна црква во следниот период ќе мора да мине низ многу необичен вид на обука. „СТАТУС 6“ – Оружјето на Путин за крајот на светот (фото) Loading… Свештенциите, поповите и другите црковни лица ќе мора да научат како да управуваат со тенкови, други воени возила и компјутерскаПрочитај повеќе