КОМАНДОСИ СО КРСТ: Руската војска ќе тренира свештеници за војна (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Свештенството на руската православна црква во следниот период ќе мора да мине низ многу необичен вид на обука.

„СТАТУС 6“ – Оружјето на Путин за крајот на светот (фото)

Loading...

Свештенциите, поповите и другите црковни лица ќе мора да научат како да управуваат со тенкови, други воени возила и компјутерска опрема во случај на војна.

https://youtu.be/6UWHpUvBgVU

Планот на државниот врв на Русија е војската да ги обучи свештените лица за непредвидливи услови за живеење, со самото тоа и за војната.

Со новиот егзоскелет, руските војници стануваат отпорни на нуклеарна експлозија (видео)

Околу 30 своевидни командоси ќе ја тренираат првата група свештеници во градот Омск.

Влегоа во таен руски космодром и ги снимија „спејс шатловите“ кои кријат големи мисии (фото+видео)

Leave a Reply