Оливија Колман

Сподели со своите пријатели

Популарната драмска серија на Нетфликс „Круна“ ќе направи пауза од снимањето на шестата сезона како знак на почит кон починатата кралица Елизабета Втора, објавија во петокот британските медиуми. Loading… Серијата „Круна“ на Питер Морган се заснова на животот, кариерата и наследството на 96-годишната кралица која 70 долги години ѝ служешеПрочитај повеќе