Олександр Наконечни

Сподели со своите пријатели

Високорангиран украински разузнавач бил пронајден мртов во својот дом за време на викендот во централна Украина, објавија локалните медиуми. Loading… Олександр Наконечни, шеф на украинската разузнавачка служба СБУ во регионот на Криовоград, бил  пронајден доцна во саботата во нивниот стан во градот Корипвницки од неговата сопруга. Според информациите, тој починалПрочитај повеќе