Олег Тинков

Сподели со своите пријатели

Западот ги укина санкциите против 55-годишниот руски олигарх Олег Тинков, кој често ја критикува руската инвазија на Украина. Loading… Во интервју за Фајненшл тајмс, Тинков рече дека се надева оти одлуката ќе ги поттикне „кукавиците“ во московската елита да зборуваат против инвазијата на Владимир Путин. Олег Тинков, кој успешно гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Милијардерот Олег Тинков, основач на онлајн банката Тинкоф, изјави дека се откажал од руското државјанство поради конфликтот во Украина, кој силно го критикуваше. Loading… „Донесов одлука да се откажам од моето руско државјанство. Не можам и не сакам да ме поврзуваат со фашистичка земја која започна војна со својот миренПрочитај повеќе