Обединети цании

Сподели со своите пријатели

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предупреди дека украинската криза може да доведе до сиромаштија и глад повеќе од една петтина од човештвото или до 1,7 милијарди луѓе. Loading… „Сите ја гледаме трагедијата што се случува во Украина. Но, надвор од нејзините граници, војната започна тивок напад врз светот воПрочитај повеќе