нуклеаро оружје

Сподели со своите пријатели

Иран испрати „конструктивен“ одговор на американските предлози за заживување на иранскиот нуклеарен договор од 2015 година со светските сили, соопшти иранското Министерство за надворешни работи, додека САД рекоа дека не се согласуваат со таа проценка. Loading… „Текстот испратен од Иран има конструктивен пристап за финализирање на преговорите“, рече портпаролот наПрочитај повеќе