Нирнберг

Сподели со своите пријатели

Човек кој наводно нападнал тројца полицајци во близина на Нирнберг, Германија, починал откако бил застрелан од полицијата на железничка станица во неделата, изјави портпаролот на полицијата. Loading… Мажот починал на местото на настанот, во јужниот град Лауф ан дер Пегниц, и покрај итните мерки за прва помош, изјави портпаролот. СпоредПрочитај повеќе