Никуштак

Сподели со своите пријатели

Деветнаесетгодишно момче од липковското село Никуштак загина во сообраќајка на патот Куманово – Липково. Loading… – На 18.06.2024 во 17.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат  Куманово – Липково, во с.Оризаре, липковско, патничко возило „опел зафира“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(21) од с.Никуштак, општинаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шеесет и тригодишен скопјанец вчера избегнал куршум откако било пукано кон него во липковското село Никуштак. Loading… – На 27.06.2023 околу 18.45 часот во СВР Куманово 63-годишен скопјанец пријавил дека околу 18.00 часот во с.Никуштак, Општина Липково, А.М. од с.Никуштак, со кого имал нерасчистени должничко-доверителски односи, пред семејната куќа испукалПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе локации во околината на Куманово и Липково денеска и утре привремено ќе бидат без електрична енергија. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи денеска во период од 08:00 до 09:30 прекини ќе има кај корисниците од липковските села Опае, Липково, Отља, Матејче, Виштица, Никуштак, Стрима,Прочитај повеќе