Николај Петрушев

Сподели со своите пријатели

Секретарот на рускиот Совет за безбедност, Николај Петрушев, денеска изјави дека украинските сили продолжуваат со гранатирање на нуклеарната централа во Запорожје и покрај посетата на делегација на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ). Loading… „Украинските неонацистички сили продолжуваат да го гранатираат Запорожје со употреба на оружје добиено од Запад, штоПрочитај повеќе