Николај Милков

Сподели со своите пријатели

На маргините на состанокот на министрите за надворешни работи во рамки на Берлинскиот процес, министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари средба со својот хомолог од Република Бугарија, Николај Милков. Ова е нивна прва средба, по назначувањето на министерот Милков на функцијата, во август оваа година. Loading… Во фокусот наПрочитај повеќе